Jaglanka z bananem, cynamonem i orzechami
Wszystkie nasze przepisy dietetyczne zostały przetłumaczone i poprawione przez specjalistę dietetyka.
Wymagane składniki
- 4 g Cynamon
- 60 g Banan – pół sztuki
- 15 g Migdały – 1 łyżka
- 125 ml Mleko spożywcze 1,5% tłuszczu – pół szklanki
- 35 g Orzechy nerkowca – 1 garść
- 30 g Płatki jaglane – 3 łyżki
Przygotowanie przepisu
- Czas przygotowania: 15min
- Sposób przygotowania:
- Zalej płatki jaglane mlekiem, mocz je przez ok.15 minut, aż będą miękkie. Ewentualnie zagotuj w mleku. Następnie dodaj banana pokrojonego w kostkę i łyżkę płatków migdałowych, cynamon oraz orzechy. Wymieszaj wszystko.
Wartości odżywcze przepisy dietetyczne
- Wartość odżywcza dla porcji : około 1 szklanki
- Wartość odżywcza dla 1 porcji: 515 kalorii; 26 g tłuszczu (4 g nasyconych.); 8 g błonnik; 57 g węglowodanów; 17 g białka; 778 mg potasu; 6 mg cholesterolu; 6 g cukrów; 0 g dodanych cukrów; 7 mg witaminy C; 230 mg wapnia; 3,5 mg żelaza; 59 mg sodu;
Dla kogo przepis
Powyższe przepisy dietetyczne mogą być stosowane w następujących dietach:
- Diecie odchudzającej
- Diecie dziecięcej
- Żywienie w sporcie
Jaglanka z bananem, cynamonem i orzechami to pożywne śniadanie, w sam raz na dobry początek dnia. Przepis idealnie sprawdza się w jesienno-zimowe chłody, ponieważ działa rozgrzewająco. Jeśli uważasz, że nie masz zbyt wiele czasu na ciepłe śniadania, pamiętaj, że zawsze możesz przygotować wszystko wieczorem i na następny dzień po prostu szybko odgrzać. Przepis ten zawiera bardzo wiele ważnych i wartościowych składników odżywczych takich jak wapń czy potas. Stąd idealnie sprawdzi się także w żywieniu dzieci. Jaglanka jest słodka i smaczna, a przy tym bardzo pożywna. Z produktów alergizujących znajdują się tu mleko krowie, migdały i orzechy. Mleko krowie zawsze można wymienić w razie potrzeby na mleko roślinne, a orzechy dobrać wg indywidualnych alergii czy nietolerancji pokarmowych. Jaglanka sprawdzi się także u osób uprawiających sport, jest energetyczna, zawiera sporo węglowodanów. Oprócz śniadań jaglankę można serwować np. na podwieczorek, kiedy po południu mamy ochotę na coś słodkiego, a zależy nam by jeść smaczne i wartościowe produkty.
mgr Kamila Dyndor