Redukcja masy

Kuracja odchudzająca

Oferujemy kompleksową kurację odchudzającą dla osób borykających się z nadmierną masą ciała. Celem takiej kuracji jest regularna redukcja wagi, będąca konsekwencją zastosowania indywidualnie dobranego planu żywienia.Wszystkie nasze wytyczne uwzględniają bezpieczeństwo dla zdrowia i skuteczność diety czyli tempo odchudzania ok. 0.5-1kg na tydzień. Nie wierzymy w głodówki, katorżnicze diety cud i magiczne suplementy.

Wierzymy za to w efekty zbilansowanej diety i regularnego spożywania urozmaiconych i smacznych posiłków. Jeżeli Twoim celem jest zrzucenie zbędnych kilogramów pamiętaj, że efektywna dietoterapia to stała współpraca pacjenta z dietetykiem. Skuteczne odchudzanie to stopniowa, konsekwentna przebudowa dotychczasowego sposobu żywienia i stylu życia.

Z naszą pomocą nie tylko osiągniesz wymarzony cel, ale dzięki utrwaleniu właściwych nawyków – nauczysz się jak go utrzymać.

Opieka dietetyka

Opieka dietetyka zaczyna się od pierwszej wizyty w gabinecie, na której zostaje przeprowadzony wywiad dietetyczny i medyczny oraz badania antropometryczne i analiza składu ciała. Na tej podstawie, wspólnie wybieramy drogę która poprowadzi do realizacji obranego celu.

Uzyskasz szczegółowe informacje co jeść, w jakich ilościach, jak często i o jakich porach dnia. Zostanie sporządzony plan dietetyczny uwzględniający Twój stan zdrowia oraz upodobania kulinarne.

Od tego momentu widujemy się w odstępach dwu-tygodniowych, aby kontrolować postępy spadku wagi. Podczas wizyt kontrolnych przeprowadzana jest analiza składu masy ciała, odbywa się konsultacja dietetyczna, urozmaicamy dietę i proponujemy nowe przepisy, które stanowią podstawę w procesie dalszej redukcji wagi. Oprócz niższej masy ciała, zyskasz lepsze samopoczucie, piękną cerę, nauczysz się racjonalnego żywienia.

Po osiągnięciu wymarzonego celu i zakończeniu kuracji odchudzającej rozpoczynamy okres stabilizacji wagi, który gwarantuje utrzymanie osiągniętej masy ciała, bez efektu jo-jo.

Zachęcamy do kontaktu z naszym gabinetem, odpowiemy na każde pytanie, oraz w razie potrzeby zarezerwujemy termin.