Dieta dla Twojego dziecka

Dietetyka dziecięca

Dietetyka dziecięca jest często lekceważona, a okres dorastania jest czasem kształtowania nawyków żywieniowych i stylu życia dziecka, który będzie decydował o jego przyszłym zdrowiu. Na tym etapie bardzo istotna jest świadomość rodziców w temacie dietetyki dziecięcej i pomoc samego dietetyka, który będzie potrafił pozytywnie zmotywować, zaplanuje odpowiednią dietę oraz będzie pracował nad zmianą złych nawyków żywieniowych całej rodziny.

U dzieci i młodzieży w okresie dojrzewania, nierzadko, pojawiają się problemy z nadmierną masą ciała, która najczęściej jest konsekwencją jedzenia fast foodów, słodyczy, podjadania w godzinach wieczornych i niewystarczającej ilości aktywności fizycznej w ciągu dnia. Należy pamiętać, że nadwaga czy otyłość w wieku dziecięcym najczęściej skutkują otyłością w wieku dorosłym.

Niestety młode osoby (w szczególności nastolatki), chcąc dobrze wyglądać sięgają po tzw. „diety cud”, które obiecują spektakularne efekty w krótkim czasie, a w konsekwencji przyczynić się mogą do powstania niedoborów pokarmowych, zahamowania wzrostu, braku miesiączki (u dziewcząt) i znacznego obniżenia metabolizmu.

W Fizjodiet zapewniamy fachową pomoc dietetyka, który w odpowiedni sposób zaplanuje dietę, tak aby zawierała wszystkie składniki pokarmowe niezbędne do prawidłowego rozwoju oraz nauczy Twoje dziecko zdrowych nawyków żywieniowych, które będą procentowały w przyszłości.

Zachęcamy do kontaktu z naszym gabinetem, odpowiemy na każde pytanie, oraz w razie potrzeby zarezerwujemy termin.