Wszystko o diecie!

Dieta – co to jest?

„Dieta” to bardzo wieloznaczne pojęcie. Większości ludzi kojarzy się tylko z odchudzaniem. Nie jest to jednak do końca prawdą, ponieważ sam termin „dieta” oznacza sposób odżywiania, którego celem jest zachowanie zdrowego i sprawnego organizmu. Redukcja tkanki tłuszczowej to tylko jeden ze skutków utrzymania zbilansowanej i odpowiedniej dla naszego organizmu diety.

Jak się odżywiać?

Składniki diety determinują i wpływają na przebieg procesów biochemicznych w organizmie. Prawidłowe odżywianie jest zatem najważniejszym czynnikiem środowiskowym kształtującym stan zdrowia. Odpowiedni profil spożywanych produktów bogatych w najważniejsze dla dobrego zdrowia mikro- i makroelementy to synonim długiego oraz pełnego zdrowia życia.

Zdrowe odżywianie to droga do zdrowia!

Nieprawidłowe żywienie jest przyczyną otyłości, miażdżycy, nadciśnienia tętniczego, anoreksji czy próchnicy zębów. Konieczna jest zmiana diety na zdrową, co nie jest zadaniem łatwym, bo zmiana nawyków żywieniowych jest trudna do wdrożenia i utrzymania.

Dietetyk Katowice – dobra opcja?

Samotna walka ze złymi i „pielęgnowanymi” przez całe życie nawykami żywieniowymi zazwyczaj w pierwszej fazie kończy się fiaskiem. Odpowiednie wsparcie, wiedza i motywacja to elementy, które są niezwykle pomocne, by móc z sukcesem zakończyć ten bój. Może zatem warto pomyśleć o poradzie dietetyka? W Katowicach jest wielu ekspertów chętnych do pomocy. Oni zbadają poziom tkanki tłuszczowej, dobiorą odpowiednią dietę i pomogą w zmianie nawyków żywieniowych.

Komentowanie wyłączone.